Habitus Arbor

    Sme firma s históriou od roku 2008. Zameriavame sa predovšetkým na odborné arboristické práce, teda orezy a výruby stromov v sťažených podmienkach stromolezeckou technikou. Zabezpečujeme aj spracovanie, odvoz a likvidáciu zeleného odpadu. V neposlednom rade sa venujeme údržbe rodinných záhrad.

    Máme dlhoročné skúsenosti v oblasti záhradníctva z domova i zahraničia. Niekoľko sezón sme pôsobili v prestížnej O’keefe Landscapes vo Veľkej Británii, v Nemecku sme sa starali o stromy v náročných podmienkach, pôsobili sme aj v Čechách a Rakúsku. V súčasnosti aplikujeme profesionálny model starostlivosti o mimolesnú zeleň doma na Slovensku.

    Dodržiavame profesijné štandardy, správne metodické postupy a bezpečnosť pri práci, taktiež vlastníme všetky potrebné osvedčenia. Popri práci sa venujeme vzdelávaniu seba aj svojho okolia v obore. K drevinám pristupujeme ako k živým organizmom, hľadíme o krok vpred, aby bola Vaša zeleň nielen zdravá, ale aj dlhodobo udržateľná.

    Habitus v praxi vystihuje celkový vzhľad a charakteristiku danej rastliny v jej konkrétnom prostredí. Naším cieľom je rešpektovať a rozvíjať prirodzený habitus každej rastliny.

Arboristické štandardy